000 $

_mctturdetaylari

1.Gün :
İstanbul kiss Kahire

Gezimizin ilk günü kalkıştan 3 saat önce Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma.

2.Gün:
Kahire broken heart

Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Kahire’ye hareket. Gece saatlerinde Kahire Havalimanına varış, sınırda alınacak vize işlemlerinin ardından otele hareket ve konaklama. Sabah otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından öğlene doğru otelden ayrılış. İlk durağımız bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesi. Kahire'de bulunan ve Antik Mısır uygarlığının en görkemli koleksiyonunu barındıran arkeoloji müzesidir. Mısır tarihine tanıklık eden bu müzeyi gezdikten sonra Nil Nehri’nde tekne turu ve öğle yemeği. Programımızı tamamladıktan sonra Han el-Halili çarşısına hareket. Mısır'ın başkenti Kahire'nin merkezinde yer alan kentin en büyük tarihi çarşısı Han Halili’de alış veriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma otele dönüş. Akşam yemeği lokal restoranda. Konaklama otelimizde.

3.Gün
Kahire broken heart

Otelde alınan kahvaltının ardından Kahire Kalesi'nin de üzerine kurulduğu tepelerden birinde tüm Kahire'ye hakim bir konumda bulunan Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camiinin ziyaret edilmesi. Ardından değişik mimarisiyle dikkatlerimizi çeken ve Mısır’da ki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiinin ziyaret edilmesi. Memluk Sultanlarından Sultan Kalavun Mescidi, Osmanlının Mısırdaki ilk mimarisi olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) Mescidi ve Kabirlerinin ziyaret edilmesi. Memluk eserlerinden Sultan Hasan ve Rufai mescidi ve Mısır Fatihi Sahabe Amr bin As Camii ziyareti sonrasında El-Ezher ve Hz Hüseyin cami ziyaret ediyoruz. Ardından Mısır’ı daha iyi anlamak için 3 büyük dinin dünyaya yayılma merkezlerinden birisi olan Kahire’de, dünyanın en eski Yahudi ve Hıristiyanlık ibadethanelerini ziyaret edeceğiz. Hem 3 dinin tarihine hem de Mısır'ın kültürel özelliklerine yoğunlaştığımız bu gezide mezarlıklar arasında ve üstünde kurulu Ölüler Şehri, Hz. Musa'nın bebekliğini geçirdiğine inanılan ve sonrasında ibadethane olarak görev yapmaya başlayan Ben Azhar Sinagog'u, Hristiyanlık dünyasının en önemli ibadethanelerinden birisi olarak kabul edilen Asılı Kilise ve Mısır'ın en eski ve en önemlilerinden birisi olan St George Kilisesi, El Jamaal Geleneksel El Sanatları ve Kültür Merkezi (giriş ücreti dahil), 2021 yılında açılmış ancak sahip olduğu eserlerle dünyanın en önemli müzeleri arasına hemen girmiş Medeniyet Müzesi (giriş ücreti dahi), Firavunlar Döneminde Nil'in su seviyesini tespit etmek amacı ile yapılmış Nilometre, Nil üzerinde bulunan Rhoda Adasında bulunan ve Memluk Dönemi eseri olan Al Manial Sarayı ve Müzesi (giriş ücreti dahil), Mısır'ın dünya müziğine en büyük armağanı olan, Afrika ve Ortadoğu'nun açık ara en çok sevilen sanatçısı olan Ümmü Gülsüm Müzesi (giriş ücreti dahildir) göreceğimiz yerler arasında. Programımızı tamamladıktan sonra otele dönüş. Yerel restoran da alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün
Kahire broken heart iskenderiye broken heart Kahire

Otelde erken alınan kahvaltının ardından, Kahire’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay kalesinin gezilmesi. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra Ebu’l Abbas el Mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesinin ziyaret edilmesi. İskenderiye kütüphanesi, Münteze parkı ve Kral Faruk sarayının bahçesinin gezilmesi.

5.Gün
 • Kahire broken heart Piramitler broken heart Yeni Kahire
 • Otelde geç alınan kahvaltının ardından valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. Antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi (Keops Pramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Piramitler turumuzu tamamladıktan sonra yeni Kahire’ye hareket. Yeni kurulan şehir, başkent Kahire'nin güneydoğusunda Maadi'den 25 km uzakta yer almakta olup Büyük Kahire metropolitan alanının bir parçasıdır. Büyük gökdelenler iş merkezleri ve modern yaşam alanlarıyla donatılmış şehrin merkezi olan Festival Avm’de serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve havalimanına hareket.
 • 6.Gün
 • Kahire  kiss İstanbul
 • Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına hareket. İstanbul’a hareket. Sabah’a karşı İstanbul’a varış. Bir başka organizasyonunda buluşmak ümidiyle…

   

  Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 • Ücrete Dahil Olan Hizmetler
  İstanbul>Kahire/ Kahire >İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
  Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
  Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
  Nil Tekne Turu
  Seçilen Kategorideki otellerde 4 Gece konaklama
  Sabah kahvaltıları
  4 öğle yemeği
  4 Akşam yemeği
  Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
  Profesyonel rehberlik hizmeti
  Havalimanı ve Güvenlik vergileri
  Yerel rehber hizmeti
  Kahire Müzesi giriş ücreti
  Kayıtbay Kalesi giriş ücreti

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
  Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
  Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
  Vize Ücreti (Mısır e-vize 65$)
  Yerel Hizmetler için Bahşişler Kişibaşı 30$ (Zorunlu)

 • Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…


  Özel ve Önemli Not: Vize ücreti acentamız garantörlüğünde sadece seyahatiniz boyunca geçerli olacak şekilde ve tek girişli olarak alınacaktır. Vizeyi farklı amaçla kullanan veya tur ile geri dönüş sağlamayan misafirlere kişibaşı 2000 $ vize ceza bedeli fatura edilecektir. Tura katılan ve acentamızdan vize alan tüm misafirler bunu kabul etmiş sayılır.
   
  Çok Önemli Notlar;
  1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
  2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür. 
  3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
  4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
  5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
  6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
  7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 
  8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 
  9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
  10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
  11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
   
   

  Mutlaka Okuyunuz
  Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
  Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
  Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
  Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.
  Vize ile ilgili önemli notlar;
  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.