000 $
Seyahat Dönemi Ocak, Şubat, Mart , Regaib Kandili, Miraç kandili, Sömestr Tatili, Berat Kandili
Konaklama Bilgileri 3 Yıldız, 4 Yıldız

_mctturdetaylari

Uçuş Bilgileri
Tur No İstanbul - Amman   Amman - İstanbul
501    
502    
503    
504    
Fiyat Bilgileri (USD)
Tur No 2 Kişilik Odada Tek Kişilik Oda Farkı 0-2 Yaş 2-6 Yaş 6-12 Yaş
501          
502          
503          
504          

 


1,GÜN İSTANBUL AMMAN
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra saat 11:30’da buluşacağız. Royal jordanian havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından RJ 166 sefer sayılı uçuş ile saat 13:35’de Ortadoğu’nun kalbi Ürdün’e doğru hareket edeceğiz. Yerel saat ile 15:50’de Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına varış. Ülkeye giriş işlemlerinin tamamlanmasının ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Ashab-ı Kehf mağarasına doğru yola çıkacağız. Ashab-ı Kehf mağarasını ziyaretimizin ardından Amman’da konaklama yapacağımız otelimize transferimiz sağlanacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

2   ,GÜN AMMAN PETRA  WADİ RUM
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Nebatiler’in kayıp kenti, UNESCO korumasında olan, Dünya’nın en eski şehirlerinden ve 7 harikasından biri olarak sayılan takribi 400 km mesafede olan ve 4 saat sürecek olan Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Kayalara oyulmuş yapılarıyla dikkat çeken ve binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan bu Antik kent sizleri kendine hayran bırakacak. Kızıl renkteki kayaların arasından kumlarla uzanan dar bir geçitten ilerleyerek, yaklaşık 1,5 km lik yolun sonunda tüm ihtişamı ile Petra karşımıza çıkacak. Petra’da göreceğimiz yerler arasında ünlü Al Khazneh (Hazine), Ad-Deir Manastırı, Qasr el-Bint Tapınağı, Aaron’un Mezarı, Royal Tombs Kraliyet Mezarları, kanyon içerisindeki kaya mezarları, amfi tiyatro ve Petra Arkeoloji Müzesi ile Nebatiler Müzesi.
Petra gezimizin ardından takribi 115 km. ve 2 saat sürecek olan 20 milyon yıldır kayalıklarla çevrili Wadi Rum’a doğru yola çıkacağız. Sonsuzluk hissi veren Wadi Rum’da kayaların dağınık olması, rüzgarın ve sıcaklığın değişim etkisiyle kayaların farklı şekillere girmiş olması, renklerinin sarıdan turuncuya, kırmızıya tam bir görsel şölen çıkartıyor. Gece ise gökyüzünün muhteşemliğini keşfedeceğiz. Burada kendinizi yıldızlara daha yakın hissedeceğiniz 4 yıldız otel konforunda lüks çadırlarda konaklayacağız. Akşam yemeğimizi ilginç bir deneyimleme ile Wadi Rum’da çadır otelimizde alacağız.

3,GÜN WADİ RUM MUTE ŞEHİTLİGİ LUT GÖLÜ AMMAN
Çadır otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , Wadi Rum‘da yaklaşık 2 saat sürecek olan 4x4 jeep araçlar ile yapacağımız harika bir çöl safarisi ile güne başlayacağız. Bu safari sırasında çöl bedevilerinin yaşam şekillerini gözlemleyeceğiz. Eşsiz anılar biriktireceğiniz fotoğraf molalarının ardından Wadi Rum’a veda ediyoruz.Takribi 250 km mesafedeki 3,5 saat sürecek olan Lût gölünün güneyinde bulunan Mute şehitliğine doğru hareket ediyoruz. Mute şehitliğinde İslam orduları komutanlarından Zeyd Bin Harise, Cafer Bin Ebi Talip, Abdullah Bin Revaha (r.a) kabirlerini ziyaret edeceğiz.  Mute şehitliğini ziyaretimizin ardından takribi 100 km mesafedeki 1,5 saat sürecek olan Dünya’nın en sağlıklı suyuna ev sahipliği yapan Ölü Deniz/Lut Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Dünya’da deniz seviyesinden en alçak noktada yer alan, İsrail, Filistin ve Ürdün’e kıyısı olan Lut Gölü, tuz oranıyla en tuzlu üçüncü göldür. Bu sebepten canlı yaşamına uygun olmayan Lut Gölü bu özelliği ile Ölü Deniz olarak adlandırılmıştır. Dünya’nın en tuzlu göllerinden biri olma sebebiyle suda yüzerken batmak neredeyse imkansızdır. Lut gölü gezimizin ardından takribi 1 saat sürecek Amman’daki otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

4,GÜN,SALT  TÜRK ŞEHİTLİGİ  YUŞA PEYGAMBER ŞUAYB PEYGAMBER 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Salt (Türk şehitliğine) doğru yola çıkıyoruz. Burada Osmanlı döneminden kalma eserler ve 300 kadar Türk askerimizin şehitliğini ziyaret edeceğiz. Şehitliği ziyaretimizin ardından  Mûsâ aleyhisselâmın yeğeni ve vekili olan Hz. Yuşa Alehisselam makamının ziyaret edeceğiz. Yuşa a.s ziyaretimizin ardından Hz. Musa a.s Kayınpederi olan Şuayb Aleyhisselamın kabrini ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerimizin ardından İstanbul’a dönmek üzere Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Havalimanı yolu üzeri Amman’ın eski ve yeni mahallelerini panaromik olarak göreceğiz. Havalimanına ulaştığımızda PCR test işlemlerimizden sonra Royal jordanian havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından RJ 167 sefer sayılı uçuş ile saati ile 15:15’de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecektir. Yerel saat ile 18:50’de İstanbul Havalimanına varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere..